Spolupráce s rodiči


Vaše spolupráce a komunikace se školkou je klíčová. Nebojte se zeptat na všechno, co vás zajímá.


Mateřská škola by měla být místem, kde se děti cítí bezpečně a kde mají možnost se učit nové dovednosti a poznat svět kolem sebe. K tomu všemu je potřeba dobrá spolupráce s rodiči. Jednou z forem této spolupráce je návštěva v mateřské škole a návštěva rodičovského pracoviště.

Rodiče mají možnost přijít do mateřské školy a představit své zaměstnání. Tento způsob propojení domácího a školního prostředí může mít pro děti velký význam. Vidí, že to, co se učí ve škole, má přímý vztah k tomu, co dělají jejich rodiče. Pokud například vlastníte statek se zvířaty, můžete dětem umožnit návštěvu a ukázat jim, jak se o zvířata staráte.

Rodiče také mohou pozvat děti do svého pracoviště a ukázat jim, co dělají. Děti mohou vidět, jak vypadá pracovní prostředí, jaké nástroje a technologie se používají a jaké dovednosti jsou potřebné pro vykonání různých profesí.


V loňském roce nás navštívil tatínek Adámka, který je armádní pilot. Přiblížil dětem hravou formou pojem letectví. Přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Děti měly možnost se dozvědět více o tom, co to znamená být pilotem, jak vypadá pilotní kabina a vyzkoušely si přilbu. Každé dítě si odneslo vlastní odznak. Tato návštěva byla pro děti velkou inspirací a obohatila jejich poznání světa.

Pokud máte zájem o spolupráci nebo máte nápad na zajímavou návštěvu napište nám :)